Tüm Zamanların En Çok İndirilen PlayStation Oyunları Belli Oldu: Zirvede Kim Var?

Marvel’s Spider-Man oyunlarıyla tanıdığımız Insomniac Games, geçtiğimiz yıl büyük bir saldırının kurbanı olmuştu. Saldırı sonucunda hem şirket hem de PlayStation’la ilgili çok sayıda dosya sızdırılmıştı. Şimdi de bu sızıntıda ortaya çıkan belgelerden yeni bilgiler edinildi.

ResetEra üstünden yakın zamanda paylaşılan dosyalar, PlayStation ağına (PSN) ait bilgileri içeriyor. Hizmetin ilk çıktığı zamanlara kadar uzanan dosyalarda, büyük oyunların dijital indirme sayıları ve finansal gelirleri görülebiliyor.

Toplam 171 milyon indirme, 4 milyar dolar gelir

Dosyalar, 2023 yılının ortasına kadar bilgileri içeriyor. Birinci parti oyunların ne kadar indirildiğini ve ne kadar kazandırdıklarını görebiliyoruz. Örneğin 2020 yılında piyasaya sürülen The Last of Us 2, toplamda 242 milyon dolar gelir elde etmiş. Oyunun dijital indirme sayısı ise 6,3 milyon.

Insomniac imzası taşıyan Marvel’s Spider-Man’in en başarılı oyun olduğu da görülebiliyor. 2018’de çıkış yapan yapım, 2023 ortasına kadar 315 milyon dolar gelir elde ederken 8.3 milyon kez indirilmiş. 2022’de piyasaya sürülen ve ikinci sırada yer alan God of War: Ragnarök ise 279 milyon dolar gelir ve 4,2 milyon indirmeyle karşımıza çıkıyor.

Listede 500’den fazla PlayStation oyununa ait veriler var. Çoğunluğu büyük oyunlardan oluşsa da klasikler ve el konsolu yapımları da yer almış. Tüm oyunlardan elde edilen gelir ise 4 milyar dolar. Toplam indirme sayısı ise 170 milyon. En çok gelir elde eden oyunlar ise şu şekilde:

2023 ortasına kadar PSN’de en çok indirilen PlayStation oyunları

  1. Marvel’s Spider-Man – 8,3 milyon indirme
  2. God of War (PS4) – 8,1 milyon indirme
  3. The Last of Us (PS4) – 6,6 milyon indirme
  4. The Last of Us 2 – 6,3 milyon indirme
  5. Horizon Zero Dawn – 6,2 milyon indirme
  6. Marvel’s Spider-Man Miles Morales – 5,1 milyon indirme
  7. Gran Turismo Sport – 4,3 milyon indirme
  8. God of War: Ragnarök – 4,2 milyon indirme
  9. Ghosts of Tsushima – 3,6 milyon indirme
  10. Bloodborne – 3,5 milyon indirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir