Koç Holding’e Bağlı Tüpraş Gelen Müjdeli Haberi Mesai Bitiminde Açıkladı

Tüpraş’ın kredi notu yükseldi. Fitch Ratings, Tüpraş’ın uzun vadeli kredi notunu “BB-” olarak belirledi. Görünümü ise “Durağan” olarak korudu. Bu gelişme, Tüpraş için önemli bir finansal başarı olarak değerlendirildi.

FITCH RATINGS, NOTU “BB-“YA YÜKSELTTİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Tüpraş’ın uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden kredi notunu “B+”dan “BB-“ya yükseltti. Şirketin görünümü ise “Durağan” olarak belirlendi.

KAP AÇIKLAMASI

Tüpraş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Fitch Ratings’in değerlendirmesi sonucunda kredi notunun yükseltildiğini bildirdi. Açıklamada, “Yapılan bu değerlendirme, şirketimizin finansal gücünü ve piyasadaki konumunu göstermektedir” ifadeleri kullanıldı.

FİNANSAL GÜÇ VE GÖRÜNÜM

Fitch Ratings’in bu kararı, Tüpraş’ın finansal performansını ve geleceğe yönelik beklentilerini olumlu etkiledi. Şirket yetkilileri, “Kredi notumuzun yükseltilmesi, mali yapımızın sağlamlığını ve sürdürülebilirliğini teyit etmektedir” dedi.

KREDİ DERECELENDİRMESİ

Tüpraş, kredi derecelendirmesi konusunda yaptığı açıklamada, İngilizce çevirinin de yer aldığını belirtti. Ancak Türkçe metnin esas kabul edileceği vurgulandı. Açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak hareket etmekteyiz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir